Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

BOEING-502

Posted in Uncategorized  by admin
September 18th, 2019

ROVER T-8. Silnik pierwszego na świecie samochodu osobowego z napędem turbinowym (1050 r.). Sprężarka promieniowa jednostopniowa napędzana jest jednostopniową turbiną osiową wysokiego ciśnienia. Jedna komora spalania kątowa. Turbina napędowa, jednostopniowa, osiowa, niskiego ciśnienia. [patrz też: żuraw warsztatowy Warszawa, taśmy transportujące, żuraw warsztatowy ]

BOEING-502. Silnik budowany w małych seriach i używany do napędu ciągników, samolotów, ścigaczy morskich oraz jako silnik pomocniczy w lotnictwie. Zastosowany w 1952 r. do napędów ciągników.

Regeneracyjny walcowy wymiennik ciepła tworzą dwa bębny umieszczone z obu stron silnika. Oś bębnów leży w płaszczyźnie poziomej i jest prostopadła do osi obrotu turbin. Każdy bęben zawiera pierścień z wypełniaczem z cienkiej falistej blachy odpornej na wysokie temperatury. Prędkość Obrotowa pierścieni 20. . 30 obr/min. Przez 3600 powierzchni pierścienia przepływa powietrze, a przez 64% spaliny. Obydwie części pierścienia z wypełnieniem rozdzielają uszczelnienia ślizgowe. Strata przedmuchu powietrza przez uszczelnienie nie przekracza 5%. Wypełniacz pierścieni ogrzewa sie od spalin, a następnie oddaje ciepło powietrzu. Cztery komory spalania rozmieszczone są po dwie w każdej komorze podgrzewanego powietrza równolegle do osi obrotu wymiennika, po przejściu przez wymiennik ciepła temperatura spalin nie przekracza 280 oc przy pełnym obciążeniu silnika.

GT-305produkowana od 1958 r. nowa wersja silnika GT-304.
[więcej w: centra dobór akumulatora, inchcape warszawa, otomoto mielec ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: centra dobór akumulatora inchcape warszawa otomoto mielec