Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Gaźnik CARTER model BB

Posted in Uncategorized  by admin
September 10th, 2019

Kiedy silnik zaczyna pracować otwiera się zawór płytkowy w zasysaczu i przepuszcza dodatkowe ilości powietrza do gardzieli. W miarę jak silnik się rozgrzewa zasysacz powinno się uchylać coraz bardziej.

Jeżeli przepustnica jest przymknięta (jałowy bieg silnika), ruchome skrzydła ograniczają do minimum wolny przelot gardzieli. Prędkość obrotową biegu jałowego silnika reguluje się za pomocą śruby służącej jako zderzak dźwigni przepustnicy. Wkręcanie tej śruby zwiększa szczelinę pomiędzy ściankami komory mieszankowej a przepustnicą, czyli przyspiesza jałowy bieg silnika. Podczas uchylania przepustnicy dźwigienka zaklinowana na jej ośce naciska na skrzynkę dźwigienki prawego skrzydła i odchyla je od położenia środkowego. Wycięcie w ramieniu naciskając na czopik dźwigienki lewego skrzydła zmusza je do jednoczesnego odchylania się w przeciwną stronę.

Sposób przelot gardzieli zwiększa się bezstopniowo aż do maksimum, przy czym największe rozchylenie skrzydeł podczas prędkości biegu silnika ponad 1000 obr/min utrzymuje się już samoczynnie, dzięki różnicy ciśnień w gardzieli i przestrzeniach poza skrzydłami. Natężenie przepływu powietrza i opory wypływu paliwa Są tak dobrane, że w razie maksymalnego rozchylenia skrzydel wytwarzana jest mieszanka najbardziej ekonomiczna. [podobne: pokrowce antyroztoczowe, Upadłość transgraniczna, tribusteron ]

W rezultacie sprężyna niemal natychmiast zbliża skrzydła, powodując chwilowe zmniejszenie przekroju gardzieli i wzrost podciśnienia. Zapewnia to krótkotrwałe wzmożone wydobywanie się paliwa z rozpyl cza i wzbogacanie mieszanki. W miarę przyspieszania biegu silnika wzrasta natężenie przepływu powietrza i podciśnienie gardzieli, wskutek czego skrzydła, aczkolwiek z opóźnieniem, rozchylają się samoczynnie.

Gaźnik CARTER model BB oraz ET stosowane są jako osprzęt silników samochodów ciężarowych STUDEBAKER i DODGE. Kompensacja składu mieszanki polega na powietrznym hamowaniu wypływu paliwa. Przewód ssący i zasysacz mieszczą się w górnym członie gaźnika. Przepustnica wbudowana jest w dolnym członie gaźnika. Wylot kanalika oszczędzacza znajduje się na kołnierzu gaźnika.

[przypisy: szybcy i wściekli 6 cda, współczynnik nadmiaru powietrza, moto gratka komisy ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: moto gratka komisy szybcy i wściekli 6 cda współczynnik nadmiaru powietrza