Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Instalacja samochodu GAZ-51

Posted in Uncategorized  by admin
September 15th, 2019

Różnice konstrukcyjne w instalacjach, a zwłaszcza w reduktorach ciśnienia. Największą precyzją działania oznacza się reduktor HESSENVERK, model DMIOOH. Sposób przystosowania samochodu do zasilania jego silnika napędowego gazem, a Więc i rozmieszczenie całej instalacji gazowej w pojeździe, zależy od systemu wbudowania butli gazowych. zamocowanie butli. Najczęściej butle na gaz wysokospreżony mocuje się poziomo, prostopadle do osi podłużnej samochodu (np. w samochodach STA R-20-25). Niekiedy, zwłaszcza w samochodach wywrotkach lub samochodach specjalnych, z konieczności butle mocuje się w inny sposób — np. pionowo lub „w kwadrat”, w specjalnych „koszach butli” Schematy montażowe instalacji gazu wysokosprężonego różnią sie wiec znacznie, odpowiednio do sposobu wbudowania butli.

Typowa instalacja gazu wysokosprężonego składa się z baterii 3 do 8 butli gazowych, z zaworami i rozgałęźnikami trójdrożnymi (trójnikami), zaworu odcinającego trójdrożnego, zaworu do ładowania baterii butli gazem, reduktora ciśnienia gazu z filtrem, wskaźnika ciśnienia gazu w butlach (manometru wysokiego ciśnienia) oraz przewodów gazowych i złączy. Niekiedy instalacja gazowa ma ponadto wskaźnik ciśnienia gazu w reduktorze (manometr niskiego ciśnienia) oraz podgrzewacz gazu. [przypisy: wzorcowanie przyrządów pomiarowych, Rekrutacja it, rekrutacja specjalistów it, doradztwo personalne it, bruksizm ]

Działanie instalacji gazu wysokosprężonego. Po otwarciu zaworu odcinającego i uruchomieniu silnika, gaz przepływa z butli do reduktora, gdzie rozpręża się od ciśnienia w butli (do 200 kG/cm2) do ciśnienia atmosferycznego. Rozprężony już gaz palny jest wysysany z reduktora do cylindrów silnika podczas wykonywania przez tłoki suwów ssania. Z reduktora gaz dopływa jednak najpierw do gaźnika, gdzie miesza się z powietrzem w odpowiednim stosunku. Należycie wyregulowany reduktor ciśnienia gazu reguluje ilości gazu, dopływające do cylindrów silnika w zależności od jego obciążenia. W instalacji gazowej wyposażonej w reduktor HESSENVERK, model DMI OOH, doprowadzenie gazu do gaźnika może być jednoprzewodowe. Natomiast w innych instalacjach, z reduktorami RC, M KZ lub ESCOGAZ, zwykle gaz jest doprowadzany do gaźnika dwoma różnymi przewodami — przewodem biegu jałowego i przewodem głównym — w zakresie średnich i dużych prędkości biegu silnika. Takie połączenia w instalacjach typu RC i ESCOGAZ umożliwia zawór zwrotny-rozdzielczy.

 
[hasła pokrewne: otomoto jarosław, gaźnik solex, eurocar sosnowiec ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: eurocar sosnowiec gaźnik solex otomoto jarosław