Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Posts Tagged ‘warszawa serwis toyota’

Toyota – przede wszystkim niezawodność. Pierwsze lata firmy.

Posted in Uncategorized  by admin
December 5th, 2016

Każda z marek samochodów kojarzy się nam z czymś innym. Volvo kojarzymy z bezpieczeństwem, Volkswagena z tanimi częściami zamiennymi i dobrą jakością. Toyota zapisała się w pamięci Polaków jako auto niezawodne, o świetnej jakości wykonania i dosyć drogie. Najpopularniejszym modelem Toyoty w Polsce jest Corolla, wielokrotnie wygrywająca nagrody w kategorii niezawodności. Toyota to pierwszy pod względem wielkości produkcji producent samochodów w kraju kwit. Firma ma swoje początki w roku 1935, gdy zaczęła produkować pierwsze samochody. Początkowo Toyota była wyłącznie zakładami przędzalniczymi – wprowadziła takie innowacje jak nowoczesne zasady zarządzania przedsiębiorstwem. Można powiedzieć, że większość Japończyków pozostała wierna tym maksymom – ciężkiej, uczciwej pracy, która służy zarówno pracownikowi, jak i firmie.

Firma przebranżawiając się na producenta samochodów, stanęła przed ogromnym zadaniem – czyli sprostaniu konkurencji z zachodu Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Toyota produkowała początkowo auta dosyć tanie, ale o wysokiej jakości wykonania. Toyota – podobnie jak większość firm motoryzacyjnych, otrzymała szansę, gdy wybuchła druga wojna światowa. Wtedy to mogła rozwinąć swoje samochody dostawcze. Produkcja była o wiele mniejsza, w porównaniu na przykład do niemieckiego Opla (3500 tysiąca ciężarówek Toyoty do 25000 aut Opla rocznie), ale pozwoliła dopracować samochody oraz zarządzanie fabrykami samochodów. Co ciekawe, firma w ogóle nie produkowała wtedy aut osobowych – a teraz jest znana niemal wyłącznie z tego segmentu pojazdów. [więcej w: części do wózków widłowych toyota, części do wózków toyota, toyota serwis warszawa, warszawa serwis toyota ]

Firma oszczędnie dysponowała zdobytym kapitałem, co pozwoliło po wojnie wybudować więcej fabryk samochodów. Niestety, wiele osób po wojnie było bardzo biednych, przez co nie mogli sobie pozwolić na zakup samochodu. Odbiło się to na kondycji firmy Toyota – musiała zwolnić pracowników w niektórych fabrykach. Co więcej, zakazano produkcji aut osobowych w Japonii. Wszystkie te kwestie odbiły się na sytuacji finansowej Toyoty.

Comments Off on Toyota – przede wszystkim niezawodność. Pierwsze lata firmy.

Posts Tagged ‘warszawa serwis toyota’

Toyota – przede wszystkim niezawodność. Pierwsze lata firmy.

Posted in Uncategorized  by admin
December 5th, 2016

Model Toyota Corolla to auto, które raz za razem wygrywa testy na niezawodność. Można powiedzieć Corolla to model, który w bardzo dużym stopniu przysłużył się firmie, wychodzącej w tamtych latach z kryzysu. Co wpłynęło na tak dużą popularność Corolli? Model był skierowany na rynek światowy. Toyota chciała zaprezentować się jako firma, która pragnie walczyć o klientów nie tylko na swoim podwórku. Auto idealnie wpasowało się w ówczesny stan ekonomiczny obywateli. Ameryka przechodziła kryzys, związany głównie z wyczerpującymi się zapasami ropy naftowej. Okazało się, że samochody dotychczas uwielbiane przez amerykanów – czyli ogromne muscle cars z silnikami V8, są niezwykle drogie w utrzymaniu. Ropa zaczęła drożeć, w związku z czym mieszkańcy Stanów Zjednoczonych chcieli znaleźć samochody niewielkie i ekonomiczne. Corolla sprzedawała się doskonale, mimo że wiele osób kpiło z jej małych wymiarów. Wpasowała się w niszę na rynku amerykańskim oraz europejskim. Firma opracowała nowe metody sprzedawania aut – w związku z czym mogła jeszcze bardziej podnieść sprzedaż. Model cieszył się poważaniem także w Europie – i ta sytuacja utrzymuje się do dzisiaj.

Zaskakuje fakt, że Toyota Corolla to samochód zajmujący pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy. Liczba wyprodukowanych modeli to niemal czterdzieści milionów i jest produkowana do tej pory. Drugie miejsce zajmuje Volkswagen Garbus – którego wyprodukowano „zaledwie” dwadzieścia jeden milionów sztuk – w dużo dłuższym czasie.

Auto przechodziło setki „operacji plastycznych”, jednak cechą charakterystyczną jest fakt, stanowiła autko dla niewielkiej rodziny na krótkie wyjazdy. Corolla to samochód niewielki i zwrotny. [więcej w: części do wózków widłowych toyota, części do wózków toyota, toyota serwis warszawa, warszawa serwis toyota ]

Toyota Corolla sprawdzała się także w rajdach terenowych, gdzie odnosiła bardzo dobre wyniki. Jej kierowcy wygrali kilka rajdów terenowych oraz zdobyli mnóstwo medali. Niestety, samochód startował w rajdach jedynie przez dwa lata. Obecnie ten model kierowany jest przez kierowców amatorskich.

 

 

Comments Off on Toyota – przede wszystkim niezawodność. Pierwsze lata firmy.

« Previous Entries