Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Posts Tagged ‘wynajem samochodów warszawa’

Wałek napędowy

Posted in Uncategorized  by admin
January 5th, 2018

Podczas ustępowania pod naciskiem garbu obracającego sie wałka kułaczkowego popychacz zgniata nieco (skok popychacza — 0,38 mm) wkładkę, wskutek czego otwiera się zawór odcinający i paliwo jest wytłaczane z komory ciśnieniowej do wtryskiwacza. W miarę zanikania nacisku garbu walka kułaczkowego wkładka gumowa rozpręża się i cofa popychacz, przy czym jednocześnie otwiera się zawór wlotowy i paliwo jest zasysane do wnętrza komory ciśnieniowej. Dawkowanie pompy wtryskowej zmienia się przez przekręcanie za pomocą dźwigni sterującej wałka mimośrodowego, o który opiera się zawór wlotowy, co opóźnia lub przyspiesza odcinanie połączenia pomiędzy komorą ciśnieniową i kanalikami wlotowymi (czyli zmienia czynna długość skoku popychacza, wykorzystywaną do tłoczenia paliwa).

Chwilowe dawkowanie pompy wtryskowej ustawiane jest dzięki współdziałaniu dwóch regulatorów — podciśnieniowego (reagującego na podciśnienie w rurze ssącej, czyli obciążenie silnika) oraz odśrodkowego (zależnie od prędkości biegu silnika). Zwiększanie dawkowania w okresie nagrzewania po rozruchu lub przechłodzenia silnika zapewnia czujnik temperatury cieczy krążącej w układzie chłodzenia silnika, sterując zawór dławiący, który koryguje działanie przeponowego wybieraka regulatora odśrodkowego.

Walek napędowy obraca się z prędkością obrotową wału korbowego silnika, a każda sekcja tłocząca jest wykorzystywana do zasilania dwóch cylindrów. Podczas kolejnych suwów roboczych tłoczek na przemian doprowadza dawki paliwa to do jednego, to do drugiego wtryskiwacza.

Rozdzielacz składa się z nieruchomego kola o zazebieniu wewnętrznym i obracającego się w nim kola talerzowego o zazębieniu zewnętrznym, Stosunek przełożenia pomiędzy kolami rozdzielacza wynosi 8 : 9. Krzywka mimośrodowa na wałku napędowym zmusza kolo tarczowe do toczenia się po wewnętrznym wieńcu zębatym koła nieruchomego, dzięki czemu koło tarczowe na przemian umożliwia napływ paliwa do cylinderka sekcji tłoczącej, a następnie wytłoczenie paliwa do odpowiedniego wtryskiwacza przez kanały w pokrywie rozdzielacza. [przypisy: wynajem samochodów gdańsk, wynajem samochodów Katowice, wynajem samochodów warszawa ]

 

 

Comments Off on Wałek napędowy

Posts Tagged ‘wynajem samochodów warszawa’

Wałek napędowy

Posted in Uncategorized  by admin
January 5th, 2018

Urządzenie do podwieszania zaworu ssącego składa się z membrany i popychacza tłoczkowego, który oddziałuje na osłonę śruby centralnej zaworu ssącego powodując jego podwieszenie za pomocą trójramiennych widełek. Charakterystyki zespołów sprężarkowych są następujące: SDK-47 WD-52 rodzaj podwozia kolejowe kołowe moc silnika napędowego w kW (KM) 55 (75) 56 (76) typ sprężarki S2P-216 W2-218a wydajność sprężarki w m3/min 4,7 5 ciśnienie robocze w MN/m2 (at) 0,6 (6) 0,7 (7) pojemność zbiornika wyrównawczego w ma 0,15 0,19 maksymalna prędkość jazdy W km/h 45 60 masa w kg 3320 1900 długość w mm 3890 3850 szerokość w mm 1656 1610 wysokość w mm 1715 1800 7. Podbijaki spalinowe typu KOBRA Podbijaki spalinowe — w przeciwieństwie do opisanych poprzednio podbijaków wibracyjnych i pneumatycznych — nie wymagają urządzeń zasilających. Są znacznie prostsze w obsłudze i bardziej przydatne do wykonywania robót torowych o niewielkim zakresie. Podbijaki spalinowe typu KOBRA są adaptacją młota wyburzeniowego, ale bez mechanizmu obrotu narzędzia (przegubu, łącznika i mechanizmu napędowego regulowanego śrubą). Narzędzie robocze podbijaka, zamocowane w uchwycie, wykonuje jedynie ruch postępowo-zwrotny. Podbijak spalinowy jest wyposażony w dwusuwowy silnik benzynowy o pojemności skokowej 70 cm3 . Silnik jest zasilany paliwem niskooktanowym ze zbiornika o pojemności 1,5 1. Przy zbiorniku znajduje się filtr powietrza. W cylindrze silnika, osłoniętym płaszczem ochronnym (wzmocnionym żebrem), przemieszczają się dwa tłoki: sprężający silnika i uderzeniowy (bijak). Mieszanka paliwowa, wstępnie sprężona w komorze korbowej, jest przez zawór ssący zasysana do przestrzeni cylindra, w której po cyklu sprężania jest zapalona przez Świecę zapłonową. W czasie cyklu rozprężania bijak uderza w końcówkę 9 do mocowania narzędzia. Podnoszenie bijaka i jego amortyzację zapewnia sprężające sie powietrze, doprowadzone przewodem ciśnieniowym 16 pod tłok bijaka. Spaliny uchodzą przez zawór i rurę wydechową, która może być przestawiana w dowolnym kierunku, zależnie od miejsca pracy obsługi. [przypisy: wynajem samochodów gdańsk, wynajem samochodów Katowice, wynajem samochodów warszawa ]

Comments Off on Wałek napędowy

« Previous Entries