Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Posts Tagged ‘wypożyczalnia przyczep warszawa’

Wtryskiwacze MARVEL-SCHEBLER

Posted in Uncategorized  by admin
October 17th, 2016

Chwilowa pojemność komory upustowej, a więc i chwilowe dawkowanie zależy od położenia zderzaka regulacyjnego, który zatrzymuje swobodny tłoczek regulacyjny, ustępujący pod naporem paliwa wytłaczanego z cylinderka. Podczas suwu napełniania do cylinderka dopływa najpierw paliwo z komory upustowej, a następnie dodatkowo z komory zasilającej (poprzez komorę ciśnieniową).

Dawkowanie pompy wtryskowej ustawia regulator podciśnieniowy odpowiednio do podciśnienia w rurze ssącej oraz Ciśnienia barometrycznego- Regulator podciśnieniowy składa się z wybieraka przeponowego (reagującego na podciśnienie w rurze ssącej) i aneroidu, które współdziałając utrzymują w określonym położeniu lub przesuwają za pośrednictwem płytki krzywkowej i popychacza zderzak regulacyjny pompy wtryskowej. [przypisy: wypożyczalnia aut warszawa, wypożyczalnia przyczep warszawa, wypożyczalnia samochodów ]

Uruchamianie silnika ułatwia elektromagnetyczny wtryskiwacz rozruchowy. Walek napędowy który w okresie włączenia rozrusznika rozpyla w sposób ciągły paliwo we wnętrzu kanału pomocniczej przepustnicy dławicy nastawnej. Termostat bimetalowy, reagujący na temperaturę cieczy krążącej w układzie chłodzenia silnika, przyspiesza nagrzewanie się silnika powodując zwiększanie dawkowania przez uchylanie zaworu umożliwiającego dopływanie dodatkowych ilości powietrza do przeponowego wybieraka regulatora podciśnieniowego. Regularny jałowy bieg nagrzanego silnika zapewnia urządzenie biegu jałowego, korygujące działanie regulatora podciśnieniowego w okresie zupełnego przymknięcia przepustnic dławicy nastawnej (zwolnienia pedału przyspieszenia).

Zależnie od przeznaczenia (rodzaju silnika) urządzenie biegu jałowego albo wzbogaca mieszankę umożliwiając dopływanie powietrza atmosferycznego do przeponowego wybieraka regulatora, albo zuboża mieszankę pozwalając na wysysanie powietrza z komory aneroidu regulatora.

Wtryskiwacze MARVEL-SCHEBLER o zamkniętych rozpylaczach grzybkowych wbudowane są w króćcach rury ssącej i rozpraszają paliwo w kanałach ssących głowic cylindrów. Przewody doprowadzające paliwo do wtryskiwaczy wykonane są z tworzywa sztucznego (POLYPENCO-NYLON).

Urządzenie SIMMS pośredniego działania jest przezriaëž0îie do wtryskowego zasilania benzyną silnika o niewielkiej pojemności skokowej. Instalacja składa się z pompy wtryskowej i jednego wtryskiwacza rozpylającego paliwo za przepustnicą dławicy nastawnej, przy czym podzespoły pomocnicze odznaczają się wybitną prostotą konstrukcji.

 

 

Comments Off on Wtryskiwacze MARVEL-SCHEBLER

Posts Tagged ‘wypożyczalnia przyczep warszawa’

Wtryskiwacze MARVEL-SCHEBLER

Posted in Uncategorized  by admin
October 17th, 2016

Jeżeli zwiększa się różnica ciśnień działająca na tłoczek wybieraka regulatora, tłoczek wsuwa sie w głąb cylinderka i za pośrednictwem krzywki sterującej zbliża zderzak nastawny do zderzaka stałego. Natomiast w razie zmniejszania sie podciśnienia w rurze ssącej tłoczek wybieraka przemieszcza się wskutek nacisku sprężyny powrotnej, dzięki czemu ustępujący pod naporem paliwa tloczek swobodny odsuwa nieco zderzak nastawny od zderzaka urządzenia dawkującego. Pojedynczy wirnik jednowirnikowego urządzenia dawkujacego obraca się z taką samą prędkością obrotową co i wał rozrządu, czyli podczas każdego pełnego obrotu wirnika dawki paliwa są doprowadzane po kolei do wszystkich wtryskiwaczy silnika. Urządzenia takie pracują zadowalająco tylko w silnikach o znamionowych prędkościach biegu do około 5000 obr/min. Kiedy wirnik obraca sie z wysoka prędkością np. 3000. . .3500 obr/min dokładność Odmierzania dawek paliwa pozostawia już wiele do życzenia. Wówczas bowiem okresy czasu, w których kanaliki wirnika i tulei rozrządczej pokrywają się ze sobą, są zbyt krótkie i napływające do wirnika ilości paliwa nie wystarczają do wymuszania pełnych przesunięć tłoczka swobodnego (aż do zderzaków).

Silnik pojazdu sportowego lub wyścigowego wyposaża się w urządzenie dawkujące o dwóch wirnikach, obracających się dwa razy wolniej niż wał rozrządu, a wiec cztery fazy wolniej niż wał korbowy. Każdy z wirników zawiera dwa tłoczki swobodne i doprowadza paliwo do wtryskiwaczy zasilających trzy cylindry silnika. Urządzenie o dwóch wirnikach wyposażone jest zwykle w aneroid korygujący dawkowanie paliwa odpowiednio do ciśnienia atmosferycznego. [podobne: wypożyczalnia aut warszawa, wypożyczalnia przyczep warszawa, wypożyczalnia samochodów ]

Urządzenie MARVEL-SCHEBLER znajduje zastosowanie w różnych wersjach jako osprzęt silników samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów lub ciągników rolniczych. Jednosekcyjna pompa wtryskowa zespolona z rozdzielaczem produkowana jest w trzech wykonaniach — do silnika cztero , sześcio- lub ośmiocylindrowego.

Podczas pracy silnika tłocze pompy wtryskowej obraca się i jednocześnie porusza się posuwisto-zwrotnie, wykonując na przemian suwy napełniania (pod naciskiem sprężyny powrotnej) i suwy robocze (podczas współpracy garbów kołnierza z dwoma rolkami, ułożyskowanymi na sworzniach osadzonych w obudowie pumpy). Tłoczek wsuwając się w głąb cylinderka wytłacza paliwo do jednego

 

 

Comments Off on Wtryskiwacze MARVEL-SCHEBLER

« Previous Entries