Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Posts Tagged ‘Wypożyczalnia samochodów Gdańsk’

Urządzenia wtryskowe pośredniego działania

Posted in Uncategorized  by admin
October 17th, 2016

Każda sekcja tłocząca wyposażona jest w zasobnik ciśnienia w postaci nurnika współpracującego ze sprężyną tłoczącą. Podczas suwu roboczego tłoczka najpierw w cylinderku odcięta zostaje pewna ilość paliwa (zawarta między tłoczkiem a nurnikiem), a następnie nurnik ustępując pod naporem paliwa napina sprężynę tłoczącą. Tłoczenie paliwa do wtryskiwacza trwa bardzo krótko, w okresie kiedy pod naciskiem nurnika popychanego przez gwałtownie rozprężającą się sprężyne tłoczącą wydostaje się ono przez kanalik i podtoczenie tłoczka — z cylinderka do rozpylacza.

Sterowanie dawkowaniem sekcji tłoczących polega na regulowaniu napełnienia ich cylinderków przy użyciu obrotowego suwaka sprzężonego mechanicznie z przepustnicą regulującą napełnienie cylindrów silnika. Podczas obracania się suwaka jego ścięcie kolejno odsłania wloty kanalików zasilających poszczególnych cylinderków. Wskutek poosiowego przemieszczania slimaka wydłużają się lub skracają okresy napełniania cylinderków paliwem, czyli wzrasta lub maleje dawkowanie. Tłoczki sekcji tłoczących są uszczelniane i smarowane przez olej doprowadzany pod nadciśnieniem przez pomocniczą sekcje (zakładany w kanale ssącym) tłoczącą pompy wtryskowej.

Wtryskiwacz SCHINDELE o rozpylaczu zamknietym rozprasza paliwo pod ciśnieniem około 50 kG/cm2. Konstrukcja wtryskiwacza zależy od miejsca jego wbudowania. [hasła pokrewne: Wypożyczalnia samochodów Gdańsk, wypożyczalnia samochodów gdańsk lotnisko, wypożyczalnia samochodów gdynia ]

Urządzenie AMERICAN BOSCH, stanowiące osprzęt ośmiocylindrowego silnika czterosuwowego do samochodu osobowego, wyróżnia się zastosowaniem oryginalnej pompy wtryskowej, w postaci pojedynczej sekcji tłoczącej, zespolonej z rozdzielaczem, który kieruje odmierzone już dawki paliwa do wtryskiwaczy wbudowanych w kanałach ssących poszczególnych cylindrów. Zadania krzywki wymuszającej robocze suwy tłoczka pompy wtryskowej spelnia jego kołnierz, zaopatrzony w osiem garbów promieniowych na czołowej ściance.

Tłoczek pompy wtryskowej napędzany jest przez wałek rozdzielacza zapłonu, wiruje dwa razy wolniej niż wał korbowy i jednocześnie porusza się posuwisto-zwrotnie w cylinderku sekcji tłoczącej (otwór w obudowie pompy wtryskowej, zaślepiony wkrętem). Podczas każdego pełnego obrotu tłoczek ośmiokrotnie wykonuje na przemian suw napełniania i suw tłoczenia, czyli jeden cykl pracy sekcji tłoczącej odbywa się w okresie przekrecania tłoczka 0 450.

Comments Off on Urządzenia wtryskowe pośredniego działania

Posts Tagged ‘Wypożyczalnia samochodów Gdańsk’

Urządzenia wtryskowe pośredniego działania

Posted in Uncategorized  by admin
October 17th, 2016

Ruchy posuwisto-zwrotne (suwy napełniania i robocze) wykonują tłoczki tylko dzięki mechanicznemu związaniu za pomocą sworzni kulistych z tarczą wyciskową, osadzoną skośnie na wałku napędowym.

Dawki paliwa są rozpylane w komorach spalania przez wtryskiwacze o zamkniętych rozpylaczach grzybkowych. Zależnie od wersji systemu M-3 dawkowaniem sterują rozmaite urządzenia, działajace w zależności od podciśnienia lub dynamicznego naporu powietrza w rurze ssącej oraz dodatkowo reagujące na prędkość biegu silnika. [hasła pokrewne: Wypożyczalnia samochodów Gdańsk, wypożyczalnia samochodów gdańsk lotnisko, wypożyczalnia samochodów gdynia ]

Urządzenie METABO stanowi typ wy przykład próby adaptacji urządzenia wtryskowego silnika wysokoprężnego do silnika o zapłonie iskrowym. Instalacje METABO stosowano swego czasu w ograniczonym zakresie jako osprzęt małych silników samochodowych oraz silników motocyklowych. Na wzmiankę zasługuje oryginalny sposób uszczelnienia tłoczka w cylinderku sekcji tłoczącej, zastosowany w celu uniknięcia poważnych trudności technologicznych związanych z indywidualnym dobieraniem tłoczków o niewielkich średnicach 2, , , 3 mm do gładzi cylinderków.

Dawkowanie pompy wtryskowej METABO zmienia się przez zwiększanie lub zmniejszanie długości suwów tłoczka za pomocą krzywki ustalającej położenie zderzaka, który zatrzymuje tłoczek wykonujący suw napełniania. Wzbogacanie mieszanki na okres rozruchu silnika umożliwia mimośród sterowany ręcznie, za pośrednictwem cięgla. Sekcja tłocząca pracuje zadowalająco z częstotliwością wtryskiwania do 7000 dawek/min dzieki zastosowaniu bardzo lekkich zaworków i tłoczka o małym ciężarze. Krzywka sterująca dawkowanie jest mechanicznie sprzężona z przepustnicą regulującą napełnienie cylindrów silnika czystym powietrzem.

Wtryskiwacz METABO ma rozpylacz zamknięty o iglicy opadającej. Dzięki lekkości iglicy i dość znacznej twardości sprężyny powrotnej predkość biegu silnika nie wpływa na sposób rozpraszania dawek paliwa, lecz konieczne jest stosowanie dość wysokiego śnienia wtryskiwania (zwykle około 50 kG/cm2).

Urządzenie SCHINDELE, opracowane w kilku wersjach jako osprzęt silników wyczynowych samochodów i motocykli, wyróżnia się dość skomplikowaną konstrukcją pompy wtryskowe. Sekcje tloczące niezależnych układów wtryskowych, zasilających poszczególne cylindry silnika, są rozmieszczone w układzie.

 

Comments Off on Urządzenia wtryskowe pośredniego działania

« Previous Entries