Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Rozruch silnika

Posted in Uncategorized  by admin
September 12th, 2019

Dopływające do rozpylacza paliwo dozuje dysza biegu jałowego. Do kanału dopływa od góry powietrze i paliwo,  co zapewnia wytwarzanie się emulsji paliwowo-powietrznej jeszcze przed rozpyleniem paliwa oraz przerywanie rozpylania paliwa z chwilą zaniku podciśnienia w sąsiedztwie przepustnicy (zatrzymania silnika), kiedy to według zasady syfonu paliwo mogłoby nadal wypływać samoczynnie z rozpylacza. Skład i ilość emulsji paliwowo-powietrznej, tworzącej się w razie całkowitego przymknięcia przepustnicy, zależy od ustawieni.

W takim przypadku, jeżeli silnik pracuje z umiarkowanym obciążeniem, poziom paliwa w studzience opada, umieszczona w niej rurka biegu jałowego wynurza się z paliwa i urządzenie biegu jałowego przestaje działać, a więc nie przyczynia się do nadmiernego zużycia paliwa. Urządzenie rozruchowe. Aby zapewnić łatwy rozruch zimnego silnika nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach (np. w niskiej temperaturze otoczenia) każdy prawie gaźnik wyposaża się w urządzenia rozruchowe. Jeżeli silnik jest zimny, z uwagi na znaczne opory tarcia rozrusznik stosunkowo wolno przekręca wał korbowy (40. . .100 obr/min). Wówczas prędkość przepływu powietrza w gardzieli gaźnika est mała, podciśnienie w rurze ssącej niewielkie, a rozpylanie odparowanie paliwa niedostateczne. Ponieważ znaczna część paliwa zawartego w zasysanej mieszance skrapla się na zimnych ściankach przewodów ssących, do cylindrów napływa wtedy stosunkowo uboga mieszanka.

Aby ułatwić rozruch silnika, w okresie pracy rozrusznika trzeba wiec doprowadzać do cylindrów bardzo bogatą mieszanke, zwykle 3. . .5 razy bogatszą niz podczas pracy nagrzanego silnika. [patrz też: żuraw warsztatowy Warszawa, taśmy transportujące, żuraw warsztatowy ]

 
[podobne: szybcy i wściekli 6 cda, współczynnik nadmiaru powietrza, moto gratka komisy ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: moto gratka komisy szybcy i wściekli 6 cda współczynnik nadmiaru powietrza