Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Typowe wtryskiwacze rozpylaczy

Posted in Uncategorized  by admin
June 16th, 2018

Nastawna dławica regulatora obrotów zaopatrzona jest w rozpylacz, który rozprasza wewnątrz rury ssącej olej silnikowy, dopływający pod umiarkowanym nadciśnieniem z układu smarowania pompy wtryskowej. Powietrze zasysane do cylindrów unosi ze soba kropelki oleju, dzięki czemu uzyskuje się dośc skuteczne smarowanie gładzi cylindrów, podobnie jak w razie smarowania mieszankowego.

Wtryskiwacze omawianego urządzenia działają identycznie jak wtryskiwacze o rozpylaczach zamkniętych, stosowane w osprzęcie silników wysokoprężnych. Ze względu na kierunek ruchu iglicy rozpylacza podczas rozpoczynania się wtryskiwania paliwa, rozróżnia się ogólnie rozpylacze o iglicach unoszących się i rozpylacze o iglicach opadających . Przez prowadzenie iglicy w rozpylaczu wtryskiwacza do silnika o zaplonie iskrowym przecieka zawsze pewna ilość paliwa. Wtryskiwacze z rozpylaczami o unoszących się iglicach trzeba więc wyposażać w przewody nadmiarowe, odprowadzające przeciekające paliwo z powrotem do zbiornika. [przypisy: Przydatne akcesoria samochodowe na zimę, artykuły do maszyn rolniczych sklep online, szyny prądowe ]

Typowe wtryskiwacze rozpylaczy o iglicach opadających, paliwo przenikające przez prowadzenie iglic przedostaje się do wnętrza cylindrów, dzięki czemu przewody nadmiarowe są zbędne.

Omawiane urządzenie wtryskowe wykazuje znaczną wrażliwość na zanieczyszczenia znajdujące się w paliwie dopływającym do sekcji tłoczących. Ze względu na bardzo dokładne pasowania indywidualnie dotartych części, jako szkodliwe traktuje się wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne paliwa o ziarnistości ponad 0,001 mm. Stwarza to konieczność stosowania wysokowydajnych filtrów, ponieważ zawartość drobnej choćby ilości zanieczyszczeń powoduje bardzo gwałtowne zużycie najbardziej kosztownych elementów urządzenia wtryskowego, podobnie jak w układach zasilania silników wysokoprężnych.

Ze względu na znaczną lotność paliwa do silników o zapłonie iskrowym, filtry paliwa w omawianym urządzeniu wtryskowym trzeba zwykle zaopatrywać w układy odpowietrzające, które odprowadzają pary paliwa oraz powietrze z powrotem do zbiornika paliwa.

 

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: artykuły do maszyn rolniczych sklep online Przydatne akcesoria samochodowe na zimę szyny prądowe