Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Urządzenie METABO

Posted in Uncategorized  by admin
September 7th, 2019

Ruchy posuwisto-zwrotne (suwy napełniania i robocze) wykonują tłoczki tylko dzięki mechanicznemu związaniu za pomocą sworzni kulistych z tarczą wyciskową, osadzoną skośnie na wałku napędowym.

Dawki paliwa są rozpylane w komorach spalania przez wtryskiwacze o zamkniętych rozpylaczach grzybkowych. Zależnie od wersji systemu M-3 dawkowaniem sterują rozmaite urządzenia, działajace w zależności od podciśnienia lub dynamicznego naporu powietrza w rurze ssącej oraz dodatkowo reagujące na prędkość biegu silnika. [hasła pokrewne: voluson, ekrany bezszwowe, cyklofosfamid ]

Urządzenie METABO stanowi typ wy przykład próby adaptacji urządzenia wtryskowego silnika wysokoprężnego do silnika o zapłonie iskrowym. Instalacje METABO stosowano swego czasu w ograniczonym zakresie jako osprzęt małych silników samochodowych oraz silników motocyklowych. Na wzmiankę zasługuje oryginalny sposób uszczelnienia tłoczka w cylinderku sekcji tłoczącej, zastosowany w celu uniknięcia poważnych trudności technologicznych związanych z indywidualnym dobieraniem tłoczków o niewielkich średnicach 2, , , 3 mm do gładzi cylinderków.

Dawkowanie pompy wtryskowej METABO zmienia się przez zwiększanie lub zmniejszanie długości suwów tłoczka za pomocą krzywki ustalającej położenie zderzaka, który zatrzymuje tłoczek wykonujący suw napełniania. Wzbogacanie mieszanki na okres rozruchu silnika umożliwia mimośród sterowany ręcznie, za pośrednictwem cięgla. Sekcja tłocząca pracuje zadowalająco z częstotliwością wtryskiwania do 7000 dawek/min dzieki zastosowaniu bardzo lekkich zaworków i tłoczka o małym ciężarze. Krzywka sterująca dawkowanie jest mechanicznie sprzężona z przepustnicą regulującą napełnienie cylindrów silnika czystym powietrzem.

Wtryskiwacz METABO ma rozpylacz zamknięty o iglicy opadającej. Dzięki lekkości iglicy i dość znacznej twardości sprężyny powrotnej predkość biegu silnika nie wpływa na sposób rozpraszania dawek paliwa, lecz konieczne jest stosowanie dość wysokiego śnienia wtryskiwania (zwykle około 50 kG/cm2).

Urządzenie SCHINDELE, opracowane w kilku wersjach jako osprzęt silników wyczynowych samochodów i motocykli, wyróżnia się dość skomplikowaną konstrukcją pompy wtryskowe. Sekcje tloczące niezależnych układów wtryskowych, zasilających poszczególne cylindry silnika, są rozmieszczone w układzie.

 
[podobne: salon citroen warszawa, marvel otomoto, salon citroen kraków ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: marvel otomoto salon citroen kraków salon citroen warszawa