Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Wtryskiwacze AMERICAN BOSCH

Posted in Uncategorized  by admin
September 6th, 2019

Według tej samej zasady uzyskuje się wymagane zwiększenie dawkowania podczas biegu jałowego silnika, który osiągnął już stan równowagi cieplnej. Wprawdzie kanalik wlotowy jest zaślepiony przez suwak różnicowy, lecz w okresie przymknięcia przepustnic , w przestrzeni przed nią panuje ciśnienie zbliżone do barometrycznego, wskutek czego do komory rozrządczej dopływa powietrze przez kanalik wyrównawczy. Zmniejszenie podciśnienia w komorze  rozrządczej w stosunku do ciśnienia w rurze ssącej, za przepustnicą, zapewnia wiec wymagane wówczas zwiększenie dawkowania. Po włączeniu zapłonu, praw e od razu elektryczna pompa zasilająca wytwarza w instalacji pełne ciśnienie robocze (1,4. . .2,1 kG/cm2). Z chwilą włączenia rozrusznika prąd dopływa jednocześnie do elektromagnesu zmuszającego wałek mimośrodowy do przekręcenia się i przesunięcia suwaka różnicowego w dół, poza położenie ustawione przez termostat. Opadający suwak różnicowy odrywa zawór iglicowy od gniazdka, wskutek czego do komory rozrządczej napływa paliwo pod ciśnieniem zasilania i mieszając się z powietrzem atmosferycznym intensywnie wytryskuje przez dyszę rozruchową do wnętrza rury ssącej. Jednocześnie z wyłączeniem rozrusznika przerwany zostaje dopływ prądu elektromagnesu i rozprężająca się sprężyna powrotna zamyka zawór iglicowy. [hasła pokrewne: karlik poznań, auto skup sosnowiec, żuraw warsztatowy ]

Wskutek nadmiernego wzrostu podciśnienia rurze ssącej, np. po gwałtownym zwolnieniu pedału przyspieszenia łub w okresie hamowania silnikiem, powinno następować samoczynne ograniczenie dawkowania. We wspomnianych sytuacjach zawór redukcyjny, wbudowany w denku tłoczka regulatora pompy wtryskowej, samoczynnie ogranicza dawkowanie lub nawet przerywa zasilanie silnika.

Jeżeli różnica ciśnień po o u stronach tłoczka regulatora przekracza 0,72. . .0,75 kG/ me, zawór redukcyjny odrywa się od swego gniazda, unosi się w górę i poprzez cięgło przesuwa tuleje upustową — ograniczając dawkowanie. Natomiast jak długo podciśnienie działające na tłoczek regulatora zmienia się w zakresie do 0,7 kG/cm2, zawór redukcyjny jest dociskany do gniazda przez sprężynę, a więc porusza sie z tłoczkiem i nie wpływa na sterowanie dawkowaniem przez regulator.

Wtryskiwacze AMERICAN BOSCH mają zamknięte rozpylacze grzybkowe o iglicach opadających.

Podzespół taki jest nierozbieralny i nie wymaga regulacji ciśnienia wtryskiwania. W razie wadliwego działania rozpylacza cały wtryskiwacz wymienia się na nowy.
[więcej w: szybcy i wściekli 6 cda, współczynnik nadmiaru powietrza, moto gratka komisy ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: moto gratka komisy szybcy i wściekli 6 cda współczynnik nadmiaru powietrza