Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Instalacja generatorowa z „doładowywaniem”

Posted in Uncategorized  by admin
September 14th, 2019

Niekiedy mieszacz, jak np. typu SOLEX ML , wyposażony jest w rozrusznik benzynowy, umożliwiający rozruch silnika na benzynie. W niektórych instalacjach generatorowych stosuje się specjalne urządzenia rozruchowe, np. francuska instalacja SEV Tubostamatic, ma urządzenie rozruchowe składające się z rozrusznika gazowego oraz urządzenia wzmacniającego zapłon.

Instalacja generatorowa z „doładowywaniem”. Spadek mocy znamionowej silnika Zasilanego gazem generatorowym, w porównaniu z zasilaniem benzyną, dochodzi przeciętnie do 35%, a w niektórych przypadkach nawet do 50%. Tak duże zmniejszenie mocy silnika wynika przede wszystkim z małej wartości opalowej mieszanki gazowo-powietrznej oraz niewielkiego napełnienia cylindrów silnika. W celu zmniejszenia spadku mocy silnika stosuje się rozmaite sposoby, jak: podwyższanie stopnia sprężania, intensywne chłodzenie gazu przed doprowadzeniem do mieszacza, zwiększenie przelotów przewodów i zaworów ssących i inne. Jedna z najbardziej skutecznych metod zwiększania mocy silnika zasilanego gazem generatorowym polega na zastosowaniu swoistego „doładowywania” silnika. [przypisy: bramy segmentowe łódź, przesycanie aluminium, Blog motoryzacyjny ]

Polega ono na tym, że specjalna sprężarka, napędzana od wału korbowego silnika lub przez turbinę spalinową, tłoczy powietrze do gazownicy, przez co gaz generatorowy odpływa z niej do mieszacza pod niewielkim nadciśnieniem, co zwiększa ciężarowe napełnienie cylindrów mieszanką. W razie zastosowania „doładowywania” bez jakichkolwiek innych przeróbek silnika, spadek jego mocy znamionowej w wyniku zasilania gazem generatorowym nie przekracza 7%, w porównaniu z pracą silnika na benzynie.

Gaźnik elementarny jest to najprostszy gaźnik do wytwarzania palnej mieszanki powietrza z benzyną, który składa się z czterech zasadniczych elementów, spelniających niżej scharakteryzowane zadania :

— komora pływakowa zawiera pływak oraz sterowany przez niego zawór iglicowy, regulujący dopływ paliwa; zadanie pływaka polega na utrzymywaniu stałego poziomu paliwa w komorze, przestrzeń nad lustrem paliwa połączona jest z atmosferą otworem odpowietrzającym,

— dysza i rozpylacz; z komory pływakowej paliwo przedostaje się przez dyszę o kalibrowanym kanaliku do rozpylacza i ustawia sie w nim na takim samym poziomie, co i w komorze pływakowej (według zasady naczyń połączonych.
[przypisy: szybcy i wściekli 6 cda, współczynnik nadmiaru powietrza, moto gratka komisy ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: moto gratka komisy szybcy i wściekli 6 cda współczynnik nadmiaru powietrza