Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Regulator magnetyczny

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Każda sekcja tłocząca pompy wtryskowej jest wyposażona w zaworek ssący i zaworek tłoczący. Sterowanie dawkowaniem pompy wtryskowej polega na zmienianiu długości skoków tłoczków w cylinderkach sekcji tłoczących, za pomocą dźwigni oporowej, która zatrzymuje tłoczki podczas suwów napełniania (kiedy tłoczki są przesuwane przez rozprężajace się sprężyny powrotne). Robocze suwy tłoczków Wymusza wałek kułaczkowy za pośrednictwem swych garbów oraz popychaczy grzybkowych. Smarowanie i uszczelnienie tłoczków w cylinderkach zapewniają dławiki olejowe — podobnie jak w sekcjach tłoczących BOSCH.

Chwilowe dawkowanie pomp wtryskowej ustawia krzywka przestrzenna, utrzymując p przez suwak dźwignię oporową w określonym położeniu lub zmieniając je. Krzywka przestrzenna jest przesuwaną poosiowo za pośrednictwem dźwigni sterującej, sprzężonej z przepustnicą dławicy nastawnej (czyli odpowiednio do nacisku wywieranego na pedał przyspieszenia, a wiec i obciążenia silnika), a ponadto przekręcana przez magnetyczny regulator obrotów, reagujący na zmiany prędkości biegu silnika. [patrz też: karlik poznań, auto skup sosnowiec, żuraw warsztatowy ]

Regulator magnetyczny składa się z układu sześciu trwałych magnesów wirującego wraz z wałkiem kułaczkowym i usiłującego obracać ze sobą rdzeń związany z kołem zębatym, czemu przeciwdziała sprężyna spiralna. W miarę przyspieszania biegu silnika wzrasta prędkość wirowania zespołu magnesów, wskutek czego wzrasta moment obrotowy działający na rdzeń, który nieco przekręca się — napinając jeszcze bardziej sprężynę spiralną i za pośrednictwem przekladni zębatej jednocześnie przekręcając krzywkę przestrzenną. W razie spadku predkości biegu silnika sprężyna spiralna rozpręża się aż do zrównoważenia zmniejszonego momentu obrotowego działającego na rdzeń, czyli przekreca nieco rdzeń w kierunku przeciwnym do kierunku wirowania rdzenia, a wiec i przekręca również krzywkę przestrzenną.

Korygowanie chwilowego dawkowania pompy wtryskowej polega na przekręcaniu mimośrodu, na którym ułożyskowana jest dźwignia oporowa. Zwiększanie dawkowania w okresie nagrzewania po rozruchu lub przechłodzenia silnika zapewnia urządzenie wzbogacające, sterowane przez termostat reagujący na temperaturę cieczy krążącej w układzie chłodzenia silnika.
[podobne: otomoto jarosław, gaźnik solex, eurocar sosnowiec ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: eurocar sosnowiec gaźnik solex otomoto jarosław