Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Toyota – przede wszystkim niezawodność. Pierwsze lata firmy.

Posted in Uncategorized  by admin
September 19th, 2019

width=300Każda z marek samochodów kojarzy się nam z czymś innym. Volvo kojarzymy z bezpieczeństwem, Volkswagena z tanimi częściami zamiennymi i dobrą jakością. Toyota zapisała się w pamięci Polaków jako auto niezawodne, o świetnej jakości wykonania i dosyć drogie. Najpopularniejszym modelem Toyoty w Polsce jest Corolla, wielokrotnie wygrywająca nagrody w kategorii niezawodności. Toyota to pierwszy pod względem wielkości produkcji producent samochodów w kraju kwit. Firma ma swoje początki w roku 1935, gdy zaczęła produkować pierwsze samochody. Początkowo Toyota była wyłącznie zakładami przędzalniczymi – wprowadziła takie innowacje jak nowoczesne zasady zarządzania przedsiębiorstwem. Można powiedzieć, że większość Japończyków pozostała wierna tym maksymom – ciężkiej, uczciwej pracy, która służy zarówno pracownikowi, jak i firmie.

Firma przebranżawiając się na producenta samochodów, stanęła przed ogromnym zadaniem – czyli sprostaniu konkurencji z zachodu Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Toyota produkowała początkowo auta dosyć tanie, ale o wysokiej jakości wykonania. Toyota – podobnie jak większość firm motoryzacyjnych, otrzymała szansę, gdy wybuchła druga wojna światowa. Wtedy to mogła rozwinąć swoje samochody dostawcze. Produkcja była o wiele mniejsza, w porównaniu na przykład do niemieckiego Opla (3500 tysiąca ciężarówek Toyoty do 25000 aut Opla rocznie), ale pozwoliła dopracować samochody oraz zarządzanie fabrykami samochodów. Co ciekawe, firma w ogóle nie produkowała wtedy aut osobowych – a teraz jest znana niemal wyłącznie z tego segmentu pojazdów. [więcej w: części do wózków widłowych toyota, części do wózków toyota, toyota serwis warszawa, warszawa serwis toyota ]

Firma oszczędnie dysponowała zdobytym kapitałem, co pozwoliło po wojnie wybudować więcej fabryk samochodów. Niestety, wiele osób po wojnie było bardzo biednych, przez co nie mogli sobie pozwolić na zakup samochodu. Odbiło się to na kondycji firmy Toyota – musiała zwolnić pracowników w niektórych fabrykach. Co więcej, zakazano produkcji aut osobowych w Japonii. Wszystkie te kwestie odbiły się na sytuacji finansowej Toyoty.
[hasła pokrewne: szybcy i wściekli 6 cda, współczynnik nadmiaru powietrza, moto gratka komisy ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: moto gratka komisy szybcy i wściekli 6 cda współczynnik nadmiaru powietrza