Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Wtryskiwacze MARVEL-SCHEBLER

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Chwilowa pojemność komory upustowej, a więc i chwilowe dawkowanie zależy od położenia zderzaka regulacyjnego, który zatrzymuje swobodny tłoczek regulacyjny, ustępujący pod naporem paliwa wytłaczanego z cylinderka. Podczas suwu napełniania do cylinderka dopływa najpierw paliwo z komory upustowej, a następnie dodatkowo z komory zasilającej (poprzez komorę ciśnieniową).

Dawkowanie pompy wtryskowej ustawia regulator podciśnieniowy odpowiednio do podciśnienia w rurze ssącej oraz Ciśnienia barometrycznego- Regulator podciśnieniowy składa się z wybieraka przeponowego (reagującego na podciśnienie w rurze ssącej) i aneroidu, które współdziałając utrzymują w określonym położeniu lub przesuwają za pośrednictwem płytki krzywkowej i popychacza zderzak regulacyjny pompy wtryskowej. [przypisy: karlik poznań, auto skup sosnowiec, żuraw warsztatowy ]

Uruchamianie silnika ułatwia elektromagnetyczny wtryskiwacz rozruchowy. Walek napędowy który w okresie włączenia rozrusznika rozpyla w sposób ciągły paliwo we wnętrzu kanału pomocniczej przepustnicy dławicy nastawnej. Termostat bimetalowy, reagujący na temperaturę cieczy krążącej w układzie chłodzenia silnika, przyspiesza nagrzewanie się silnika powodując zwiększanie dawkowania przez uchylanie zaworu umożliwiającego dopływanie dodatkowych ilości powietrza do przeponowego wybieraka regulatora podciśnieniowego. Regularny jałowy bieg nagrzanego silnika zapewnia urządzenie biegu jałowego, korygujące działanie regulatora podciśnieniowego w okresie zupełnego przymknięcia przepustnic dławicy nastawnej (zwolnienia pedału przyspieszenia).

Zależnie od przeznaczenia (rodzaju silnika) urządzenie biegu jałowego albo wzbogaca mieszankę umożliwiając dopływanie powietrza atmosferycznego do przeponowego wybieraka regulatora, albo zuboża mieszankę pozwalając na wysysanie powietrza z komory aneroidu regulatora.

Wtryskiwacze MARVEL-SCHEBLER o zamkniętych rozpylaczach grzybkowych wbudowane są w króćcach rury ssącej i rozpraszają paliwo w kanałach ssących głowic cylindrów. Przewody doprowadzające paliwo do wtryskiwaczy wykonane są z tworzywa sztucznego (POLYPENCO-NYLON).

Urządzenie SIMMS pośredniego działania jest przezriaëž0îie do wtryskowego zasilania benzyną silnika o niewielkiej pojemności skokowej. Instalacja składa się z pompy wtryskowej i jednego wtryskiwacza rozpylającego paliwo za przepustnicą dławicy nastawnej, przy czym podzespoły pomocnicze odznaczają się wybitną prostotą konstrukcji.

 

 
[przypisy: kugelfischer, auto complex nowy sącz, euro car otomoto ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: auto complex nowy sącz euro car otomoto kugelfischer